„Фестивал сећања” 29. јуна у Зајечару

У Омладинском центру у Зајечару 29. јуна биће одржан „Фестивал сећања”, у организацији „Дечјег центра” Зајечар и организације „MFS-EMMAUS” из Добој Истока.

Фестивал је завршни догађај шестомесечног пројекта „Каменчићи у џепу”, у оквиру којег су млади из Србије и Босне и Херцеговине учествовали у радионицама, обукама и припреми позоришне представе.

Посетиоци ће имати прилику да погледају изложбу стрипа о Неди Божиновић, као и документарни филм о „Гитаријади” из 1991. године под називом „Као да је било некад – као да је било ту”.

Након премијере у Зајечару, представа „Каменчићи у џепу” биће изведена и на међународним омладинским камповима у Козарцу и Сребреници.

Из „Дечјег центра” истичу да пројекат промовише дијалог, емпатију и сарадњу младих са простора Балкана, уз подршку Европских партнерских организација.