Зајечар био домаћин фестивала пензионерских културно-уметничких друштава

У Центру за културу у Котлујевцу одржан је шести Међународни фестивал културно-уметничких друштава пензионера под називом „Зајечарски сусрети 2026“, који је окупио бројне учеснике из Србије и иностранства.

Поред домаћег КУД-а „Пензионер“ из Зајечара, у програму су наступила културно-уметничка друштва из Врања, Лесковца, Смедеревске Паланке, Сокобање, Мајданпека и Неготина, као и гости из Дунавца у Бугарској.

Фестивал је отворио председник Привременог органа града Зајечара др Владимир Виденовић, који је истакао значај манифестације за очување традиције и окупљање све већег броја учесника.

Организатори су Установа Народно позориште Тимочке Крајине – Центар за културу „Зоран Радмиловић“ и КУД „Пензионер“ из Зајечара, уз покровитељство града Зајечара.

Фото-Град Зајечар